Новини

Видобуток вугілля у Англії повністю зупинено

Останній вугільний кар’єр у Англії було остаточно зупинено вчора, 17 серпня після майже 200 років роботи.
Вугільний кар’єр Bradley Mine, що знаходився у графстві Дарем, видавав близько 150 тис тон вугілля на рік. Остаточно було прийнято рішення його закрити після невдачі планів щодо розширення теперішньої ділянки видобутку через протидію “зелених”. Зрештою, охорону навколишнього середовища визнали пріоритетнішою за часткову енергетичну незалежність.
Частковість покриття потреб добре видно у зіставленні видобутку та попиту, що на сьогодні у Великобританії становить близько 8 млн тон на рік. Значна різниця між потребами та власним видобутком покривається імпортом, в тому числі з США.
Зараз залишається ще декілька відносно невеликих вугільних кар’єрів у Шотландії та Уельсі, однак, плани на їхню зупинку вже існують і мають втілитись у життя до кінця 2022 року.
Варто відмітити, що англійська вугільна промисловість завжди була проблемною — страйки та протести 80-х та жорстка реакція на них зробили Маргарет Тетчер відомою на увесь світ.
Процес закриття вугільної промисловості у Великобританії є цікавим, перш за все, через заплановане закриття українських вугільних шахт.