Новини

Меморандум з ВДЕ-виробниками. Підписано, не виконується

Проблему з величезними боргами “ГарПока” перед власниками засобів ВДЕ-генерації мало вирішити підписання меморандуму. Не вийшло. Наразі з очікуваних 40% погашення заборгованості, що склалася на 1 серпня 2020, виконано тільки 14%.
Фактично, дві третини запланованих виплат не виконано, що сильно підриває довіру до владних інститутів останніх двох років та унеможливлює подальший діалог між владою та ВДЕ-асоціаціями у форматі відмінному від ультимативного.
Показовим у цьому питанні є лист Української вітроенергетичної асоціації, Української асоціації відновлюваної енергетики та Європейсько-українського енергетичного агентства від 10 березня, розміщений на їхніх інтернет-ресурсах і спрямований глави держави з копією главам міністерств фінансів і енергетики.
Лист також було направлено директору ДП "Гарантований покупець" і голові правління НЕК "Укренерго" , главі центру вирішення спорів і переговорів Секретаріату Енергоспівтовариства Дірку Бушле, послу ЄС в Україні Матті Маасікасу, регіональному директору Світового банку у справах Східної Європи Арупу Банерджі , керуючому директору ЄБРР в країнах Східної Європи Маттео Патроне, регіональному керівникові МФК в Білорусі, Молдові та Україні Джейсону Пеллмару.
Зараз важко сказати, що матиме гірші репутаційні наслідки — сам факт існування такої заборгованості після гучного підписання меморандуму, чи вирішення питання за рахунок ручного керування, що продемонструє нездатність поточної влади до незалежних адекватних дій.