Новини

“Зелена” енергетика, як сувора необхідність

Незважаючи на всі негативні наслідки “ручного” зниження тарифів, підприємства, що спеціалізуються на “зеленій” енергетиці, продовжують працювати й розвиватися, виправдано очікуючи на кращий розвиток ситуації.
Якщо казати про теперішню ситуацію, у секторі відновлюваної енергетики існують певні проблеми, пов’язані, перш за все, з заниженими попередніми очікуваннями відносно темпів зростання потужностей. Велика кількість нових СЕС призвела до збільшення дефіциту коштів у “Гарантованого покупця” і відповідної появи боргів.
Втім, навіть вкрай грубе вирішення проблем не змінить важливого факту: потреба в “зеленій” енергетиці постійно зростає.
Наприклад, важливим фактором зростання потреби у “зеленій” електроенергії можна назвати посилення боротьби Європи за декарбонізацію виробництва. Очікувані у зв’язку з цим зміни європейського податкового законодавства будуть означати, фактично, “податок на СО2” для всіх товарів, європейських та імпортних, якщо їхнє виробництво призводить до значних викидів. Це має значно збільшити зацікавленість промисловості у сонячній та вітровій електроенергії та забезпечити прийнятну ціну на неї.